קידום אורגני SEO

למה אתם צריכים אחסון אתרים מהיר יותר?

הרבה מחקרים מראים שיש לכם רק 7 שניות למשוך את תשומת לבו של הגולש באתר שלכם. לאחר הזמן הזה, יתכן והגולש לא ייכנס לאתר שלכם פעם נוספת. לכן, הכל מסתכם באחסון אתרים וורדפרס מהיר יותר כדי לייעל את זמן טעינת הדף של האתר, כך שהגולשים יוכלו להישאר ולראות במה האתר שלכם עוסק ומה יש לכם להציע להם.דבר חשוב נוסף הוא שגוגל רואה במהירות טעינת הדפים (צריך שהאתר יטען יותר מהיר מ2 שניות) חלק מהפרמטרים של קידום אתרים.

סוגי אחסון אתרים

אפשרויות אחסון האתרים זמינות בדרך כלל באחת מארבע אופציות:

אחסון משותף
בעולם אחסון האתרים, אחסון משותף מתייחס לשיתוף משאבי השרת (זיכרון RAM, יכולת עיבוד, אחסון ורוחב פס). בגלל סביבה משותפת זו, זהו הפתרון הזול ביותר עבור בוני אתרים עם תקציב מוגבל וידע מועט על אחסון אתרים. בסביבת אחסון משותפת, שרת יחיד מאחסן הרבה משתמשים שלכל אחד מהם יש כמה אתרים המשתפים את משאבי השרת. באחסון כזה, אם אתר אינטרנט אחד גוזל הרבה משאבים, שאר האתרים יתקלו בחווית טעינת אתר איטית ללא קשר לאופטימיזציות שביצעתם באתר. בנוסף, אם אחד האתרים מפיץ ספאם או שיש לו דירוג שלילי מגוגל – זה ישפיע גם עם האתר שלכם

שרת ייעודי
בשרת ייעודי, אתם בעצם הבעלים או השוכרים של שרת שלם. שלא כמו אחסון משותף, משאבי השרת אינם משותפים עם אף אחד, ומאפשרים לכם להגדיר סביבת הוורדפרס המועדפת לפי איך שאתם בוחרים. הצד השני של אחסון ייעודי הוא שנדרש ידע עמוק בניהול שרתים. מכיוון שלא כל משתמש אחסון ייעודי מחזיק בכישורים אלה, יהיה עליכם לשכור איש סיסטם (אדם שיתחזק את השרת, שעולה לא מעט כסף) כדי להקים ולנהל את השרת. אף על פי שאף פתרון אחסון לא יכול להבטיח זמן הפעלה של 100%, שרת ייעודי הוא תמיד בחירה מצוינת אם יש לכם צוות שיכול להקים ולנהל את השרת. בנוסף, העלות של השרת הייעודי היא מאוד גבוהה בהשוואה לשאר האפשרויות ולכן לא מתאימה לרוב החברות.

אחסון VPS
VPS זה ראשי תיבות של שרת וירטואלי פרטי (Virtual Privet Server). פתרון זה הוא שילוב של אחסון משותף ושרת ייעודי. פתרון VPS מציע שרת וירטואלי (המתארח בשרת פיזי אחד) שאינו משותף עם משתמשים אחרים. היתרון של אחסון VPS הוא שמקצים לכם משאבים ייעודים מתוך השרת לפי החבילה ששילמתם עליה (זיכרון RAM, יכולת עיבוד, אחסון ורוחב פס).

באחסון VPS, אתם הבעלים השרת הוירטואלי שלכם (בדומה לאחסון ייעודי) ואתם אחראיים על הגדרת השרת והפיכת סביבת האחסון למהירה. עם זאת, המחיר נמוך יותר בהשוואה לשרתים ייעודיים מכיוון שיש בבעלותכם רק חלק מהשרת הייעודי.

אחסון ענן
פתרונות אחסון בענן דומים לאחסון VPS אך הם אמינים יותר. באחסון בענן, המשתמש אינו יודע איזו שרת פיזי מאחסון את אתר האינטרנט שלו. בהתחשב בארכיטקטורה המבוזרת של הענן, אחסון בענן הוא פתרון אמין יותר בהשוואה לכל פתרונות האחסון אחרים. מודל התמחור באחסון ענן הוא לרוב תשלום לפי שעה, מה שמחייב אתכם לשלם רק עבור המשאבים הנצרכים באותה תקופת זמן, ככה לדוגמא אם בסוף השבוע אתם צריכים משאבים יותר גדולים, אתם תקבלו משאבים יותר גדולים ותשלמו עליהם רק על הזמן שקיבלתם אותם. עם זאת, במקרה שאתם חושבים שיש לכם מעט משאבים, אתם תמיד יכולים להגדיל את משאבי השרת באופן מיידי. בדיוק כמו אחסון ייעודי ואחסון VPS, אתם עדיין צריכים להגדיר את השרת כדי ליצור סביבת אחסון וורדפרס מהירה יותר.

סוגי אחסון אתרים
על פי נתוני גוגל טרנדס, ישנה עלייה דרמטית באחסון בענן בשנה האחרונה בכל העולם, ניתן לראות שיש ביקוש יותר גדול לאחסון ענן מכל שאר סוגי האחסון:

עלייה דרמטית באחסון בענן

אחסון מנוהל בענן – Cloudways

אמנם אחסון ענן הוא נהדר, אך הוא דורש מכם להגדיר, לנהל ולאבטח את שרת הענן שלכם. בדרך הזו, אתם צריכים לעשות את כל העבודה הקשה בעצמכם או לשכור מישהו שיעשה את זה עבורכם. Cloudways היא פתרון אחסון מנוהל בענן, שדואגת לכל היבטי ניהול השרתים ומאפשרת לכם למנף את מלוא העוצמה של אחסון בענן מבלי לדאוג לבעיות תצורת השרת ואבטחתו.

Cloudways היא חברת ניהול אחסון אתרים אשר מציעה חוויית אחסון ענן מנוהלת לחלוטין, אתר הוורדפרס שלכם יאוחסן באחת מחברות אחסון הענן הגדולות ביותר בעולם (גוגל קלאוד, אמאזון AWS או DigitalOcean), והיא מספקת לכם ממשק ניהול פשוט לשרת שלכם. ניהול אחסון האתרים שלכם דרך Cloudways מבטיח לכם ביצועים מעולים, אמינות ותמיכה 24/7 שתעזור לכם בכל בעיה, כולל גיבויים, כמה שכבות של אבטחה ועוד. כל אלו הופכים את Cloudways לבחירה אולטימטיבית עבור סוכנויות, בוני אתרים וחנויות איקומרס, במיוחד עבור אלה שאין להם ידע או חשק לנהל בעצמם את האחסון. בשורה התחתונה, הפלטפורמה של Cloudways מאפשרת לכם להירגע ולהיות בטוחים שהאתר שלכם מאוחסן ומנוהל כמו שצריך. והמחיר מתחיל מ-10 דולר לחודש בלבד.

אחסון מנוהל בענן Cloudways
EasyCloud לקחה על עצמה להנגיש את נושא האחסון בענן והשימוש בפלטפורמת Cloudways עבור המשתמשים הישראליים. לכן בנינו מעל 100 מדריכים על השימוש בפלטפורמת הניהול, מתוך הבנה שזו מערכת נוחה ובטוחה לשימוש שיכולה להקל על משתמשים רבים, ולאפשר להם חווית ניהול שונה לחלוטין ממה שהכירו עד כה. המדריכים עצמם מפורטים במיוחד וכוללים את כל השלבים הדרושים לביצוע פעולות פשוטות, לצד פעולות מאתגרות יותר. המדריכים חינמיים לחלוטין, וכל שעליכם לעשות הוא לבקר באתר שלנו ולקרוא עוד על אחסון אתרים.

EasyCloud